START CU DREPTUL! CFR CLUJ – FCSB 1-0

14-iun.-2020 23:10

Campioana Noastră a reînceput campionatul cu un succes împotriva celor de la FCSB, scor 1-0, după autogolul lui Ovidiu Popescu din minutul 23.

Costache a avut șansa deschiderii scorului în minutul 5, însă lovitura sa de cap a trecut peste poarta lui Vlad. În minutul 23, Djokovic a centrat în fața porții, Ovidiu Popescu și-a deviat mingea în propria poartă, iar scorul a devenit 1-0 pentru CFR Cluj. Deac a executat bine o lovitură liberă, dar mingea a trecut puțin pe lângă poarta lui Vlad. FCSB a avut o dublă ocazie înainte de pauză, prin Coman și Man, însă Arlauskis a respins fantastic de fiecare dată. Intrat în repriza a doua, Mario Rondon a avut și el șansa golului, însă mingea trimisă de atacantul nostru a ajuns în plasa laterală. În minutul 65, Arlauskis a avut din nou o intervenție foarte bună la șutul lui Denis Man.

Partida s-a încheiat cu victoria echipei noastre, scor 1-0, iar CFR se distanțează la 7 puncte de echipa de pe locul secund, FCSB.

Am simțit lipsa voastră din tribune, dar știm că ați fost alături de noi din fața televizoarelor.